Всесвітня історія




Розробки уроків   
6 клас


Розробка практичного заняття з історії 6 клас за новою програмою
(до підручника «Всесвітня історія. Історія України. 6 клас. О.Г.Бандровський, В.С.Власов»)
Практичне заняття №1.
Тема: Відлік часу в історії стародавнього світу
Мета: ознайомити учнів з обліковуванням часу в історії; навчити розв’язувати хронологічні задачі

Хід уроку
І. Мотивація
Робота з датами:
Який рік іде? (2014)
Чому зараз 2014 р, а не 3015р.?
Як рахують роки?
522 – 486 р. до н.е. правив цар Дарій І. Як зрозуміти запис «до н.е.»?
Друга світова війна 1939-1945 р. Чому в першому випадку рахують в зворотньому порядку, а в другому – в прямому?
Як Ви думаєте, чи важливо розібратися в цьому?
Чи існує порядок в обчисленні дат?
Сьогодні ми розберемося в тому, як обчислюють роки в історії.
 ІІ. Робота над новим матеріалом
1. Аналіз 1-ої частини таблиці в підручнику на с.10. Як рахуємо роки?
Висновок: в прямому порядку.
2. Аналіз 2-ої частини цієї ж таблиці в порівнянні з першою. Що побачили незвичного?
Висновок: рахується в зворотньому напрямку, дописані слова «до н.е.»
3. Знайомство з лінією часу.
Вчитель креслить на дошці розміщення століть на лінії. Пояснює, що початком нашої ери вважається народження І.Христа.
ІІІ. Закріплення вивченого
Самостійне виконання завдань: стр. 10
І ряд – №1
ІІ ряд – №2
ІІІ ряд – №3
Взаємоперевірка робіт.
Коментоване читання: п.2, стр.10, ілюстрація цього на лінії часу.
Сам остійне перечитати п.3, стр. 11, алгоритм роботи над хронологічними завданнями.
Колективне розв’язування задач-прикладів на стр.11 з детальним коментуванням.
Самостійне розв’язування задач:
І варіант – завдання 2,
ІІ варіант – завдання 3.
ІV. Підсумок уроку
Самооцінка своєї роботи: оцінити розв’язування задач в завданнях 1,2,3, усні відповіді.
Обговорити оцінки в парах.
Вкласти листочки з оцінюванням в зошити і здати на перевірку.
Обговорення підсумкових питань.

Немає коментарів:

Дописати коментар